Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Al McGlashan, një peshkatar mjaft i njohur në Australi, ndërsa gjendej në det në kërkim të peshkut ton, u befasua me zbulimin që bëri krejt papritur. Në dukje një monstër e vërtetë deti, objekti i gjetur prej tij, ishte në fakt, një kallamar gjigand, i cili i ka trembur keqas të gjithë.

Në fakt, kallamarët gjigandë janë krijesa deti të pakapshme, pasi enden thellësive të errëta të oqeanit, dhe ato figurojnë në legjendat e detit, si krijesa monstra.

Sikur të gjesh edhe pjesë të veçanta të kësaj krijese, teksa ka ngordhur, është një privilegj i madh për peshkatarët. Por të gjesh një ekzemplar të tillë nga ky lloj, i gjallë dhe kaq i stërmadh, mund të quhet një fat i madh për ta. E sidomos nëse e gjejnë me atë ngjyrën e tyre të mrekullueshme portokalli, mund të vlerësohet si një gjë e jashtëzakonshme.

"Në të gjitha kohërat që unë jam lundruar nëpër ujëra, nuk kam parë asgjë si ai", ka thënë McGlashan në një intervistë telefonike, citon noa.al.

Zbulimi ndodhi 30 milje larg Jervis Bay në Neu South Uales. Ekuipazhi ka filmuar pamjet nënujore të kallamarit, ndër të cilat shfaqet edhe një peshkaqen blu i cili i sulet kallamarit për ta shqyer. e.t/noa.al


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons