Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Mesazhe te cuditshme dhe te papritura mund tju vijne ne Skype nga miqte tuaj ne cdo ore, te cilat jane ne formen e fotografise te shoqeruara me nje mesazh “hahahahahaha foto” dhe nje link hxxp://random_subdomain.photalbum.org. Ne te vertete kjo eshte nje fushate virusesh Trojan qe po perhapet me shpejtesi ne Skype.

Sapo perdoruesi te klikoje mbi link automatikisht hapet nje dritare e re ne te cilen ju kerkohet te shkarkoni kete file Photo9321092109313.JPG_www.facebook-com.exe. Vini re se si keqberesit jane perpjekur ti mashtrojne perdoruesit per te menduar se jane duke hapur nje imazh fotografik qe me shume mundesi vjen nga Facebook. Ne te vetrete eshte nje program i ekzekutueshem.

Programi Photo9321092109313.JPG_www.facebook-com.exe ka kete MD5 MD5: bc3214da5aac705c58a2173c652e031e dhe rezulton te jete Trojan.Win32.Jorik.PoisonIvy.yy, Trojan.Win32.Diple!IK nga 16 antiviruse.

Interesant eshte fakti se ky virus i llojit Trojan rezulton te jete i shoqeruar nga nje e-mail adrese qe ne fakt per ne shqiptaret mund te duket familiar; cuti@ilirida.net. Ilirida eshte emri me te cilin shume njerez i referohen krahines se Maqedonise kryeshisht te banuar nga shqiptaret, megjithate nese virusi, lajmi i te cilit eshte perhapur ne mbare boten, eshte i realizuar nga shqiptare, kjo mbetet ende mister.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons