Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Festivali i Skulpturave prej rëre.. prej Tue 05 Jun 2012, 21:56

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Festivali i Skulpturave prej rëre..

Këto kështjella spektakolare janë ndërtuar për festivalin më të madh të skulpturave të rërës në botë. Rreth 40 “artistë të rërës” nga e gjithë bota morën pjesë në këtë festival të organizuar në plazhin e Blankenberge, në Belgjikë. Për të krijuar strukturat e mahnitshme, kështjella apo personazhe legjendash, si dhe personazhet e dashur të Disnejit, janë përdorur mbi 10.000 tonë rërë. Festivali, i cili zgjat deri në fund të muajit, ka si tematikë përrallat dhe përfshin kështjella madhështore de pallate mbretërish, si dhe shumë personazhe të preferuar të librave komikë. Një zëdhënës i festivalit tha se: “Këtë vit Festivali i Skulpturave prej rëre në Blankenberge do të sjellë në jetë përralla nga vëllezërit Grim dhe Ualt Disnej, si dhe historitë magjike të Çarls Dikens dhe JK Rouling, e shumë tregime të tjera të famshme nga bota e miteve dhe legjendave.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons