Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Cili insekt ka pickimin më të keq ? prej Tue 05 Jun 2012, 21:24

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Justin Schmidt e ka kaluar jeten e tij duke u pickuar nga insektet me qellim qe te zbuloje pergjigjen.

Entomologjisti nga Universiteti i Arizones ka zhvilluar indeksin e njour si “Schmidt Sting Pain Index” ne te cilen ai rendit pickimet me te keqija te botes se insekteve me nje vleresim nga 1 ne 4 dhe me nje pershkrim te asaj qe ai ndjen. Top 10 pickimet e Schmidt perfshijne tmerre te tilla si greneza koke-zhveshur ( e pershkruar si “njesoj me shtypjen e dores ne nje dere rotulluese” ) dhe greneza e verdhe ( e pershkruar si ” te fikesh nje puro ne gjuhe”).

Megjithate pickimi me i keq nga insekti eshte famekeqi i milingones plumb, nje pickim aq i dhimbshem si “te ecesh me nje gozhde te ngulur ne kembet zbathur mbi thengjij zjarri”.

Shumica prej nesh mund te kene ndier dhimbjen pickimit te bletes. Per fat te mire shumica prej nesh e kane shmangur dhimbjen therrese te pickimit nga nje merimange apo milingone zjarri. Justin Schmidt i ka ndjere te treja keto dhe 147 lloje te tjera te tmerrshme pickimesh – pas nje jete te tere dedikuar insekteve.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons