Forumi Kuq E Zi
A ka ndonjë lidhje psiqike midis binjakëve ? Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
A ka ndonjë lidhje psiqike midis binjakëve ? Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
A ka ndonjë lidhje psiqike midis binjakëve ? Binjaket-identik-lidhja-midis-tyre
Binjaket identik Craig dhe Brenton Gurney besojne se ata kane nje lidhje te vecante ekstra-shqisore.

Binjaket kane ndenjur shume gjate afert qe kur ata ishin femije, ne nje menyre aq te ngushte sa qe mund te ndjejne nese tjetri po perjeton ndonje problem. Ne nje ngjarje, Craig nga 2700 kilometra larg ndjeu se vellai i tij vuante nga nje skuqje e lekures e rrezikshme per jeten, dhe perseri ishte ne dijeni kur ai ndrydhi shpatullen e tij.

Kjo lidhje metafizike e tyre, me vone provoi se ishte shpetimtare per jeten kur Brenton filloi te perjetojedhimbje koke te pashpjegueshme. Duke e bindur vellain e tij te mare pjese ne nje studim qe perfshinte ne skaner MRI, ata u befasuan kur zbuluan se Craig vuante nga nje tumor i rralle mbi bazen e kafkes se tij. “Ne fund te fundit Brenton shpetoi jeten time,” tha ai.

Binjaket identik Craig dhe Brenton Gurney, 38 vjec, ishin te pandashem si femije. Kane jetuar ne te njejten dhome deri ne moshen 22 vjecare si dhe kane luajtur ne te njejtin ekip futbolli qe ne moshen 5 vjecare. Ata madje edhe emrat e bashkeshorteve te tyre i kane njesoj.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons