Forumi Kuq E Zi
Thyen rekordin botëror, qëndron 22.22 minuta nën ujë Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Thyen rekordin botëror, qëndron 22.22 minuta nën ujë Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Thyen rekordin botëror, qëndron 22.22 minuta nën ujë

Një zhytës gjerman ka hyrë në librin e rekordeve Gines pasi ka qëndruar nën ujë 22.22 minuta.

Tom Sietas, 35 vjeç, konkurroi përballë mbajtësit aktual të rekordit botëror, brazilianit Ricardo Bahia.

Të dy konkurruan në Kinë. Rekordi i mëparshëm i Bahia-s ishte 20.21 minuta.

Gjermani Sietas mban edhe rekordin për notin nën ujë pa marrë frymë.

Ai thotë se nuk ha për pesë orë përpara se të hyjë në garë, për të ngadalësuar metabolizmin. Më pas ai i mbush mushkëritë me sa më shumë oksigjen të pastër. Megjithatë edhe kur nuk i mbush mushkëritë me oksigjen të pastër, ai sërish e mban frymën shumë gjatë. Sietas ka një kapacitet të mushkërive 20 përqind më të madh se një person i përmasave të tij.

Për të ndihmuar garuesit, kur ata u zhytën në ujë temperatura e ujit ishte 5 gradë, por ndërsa vazhdonte sfida temperatura shkoi pranë 40 gradë celsius.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
bravo i qoft per guximin edhe paska pas zemren e fort se nuk e ben gjithkush nje gje te till


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons