Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Crop circle:Çfarë do të ndodhë ditën e shtunë, më 4 gusht 2012 në orën 18:45:50? (duke analizuar rrathët në grurë, video)

Crop circle:Çfarë do të ndodhë ditën e shtunë, më 4 gusht 2012 në orën 18:45:50? (duke analizuar rrathët në grurë, video)

Shpeshherë është shumë e vështirë, që dikush të konceptojë apo të gjykojë një imazh të ri, të shfaqur në arat me grurë; rrathët në grurë -Crop circle – sesi mund të jetë një imazh paranormal apo antropogjen, pra krijim njerëzor. Në fakt, me këtë fenomen merren shumë specialistë.
Pak kohë më parë, u zbulua një metodë e re, për ç’kodimin e këtyre shenjave, të fokusuara nga fotografi të nxjerra nga ajri, duke përdorur një program tepër primar, Photoshop për të “zvogëluar reflektimin dhe ndriçimin e toneve ndërmjetëse”.

Kjo metodë, favorizoi kapjen e lehtë të frekuencave në shumë rrathë të krijuar nga njerëzit shumë kohë më parë, siç p.sh. “delfinë”, në malin Topi i Artë, korrikun e 2004-ës.

Një imazh i ri, në arat e Manton i zbuluar më 2 qershor 2012, tregon gjithashtu një seri tiparesh me karakteristika të rregullta, të cilat mund të ishin krijim njerëzor, apo “sinjale të një anijeje”.

Megjithatë, edhe këto ikona nuk ishin dhe aq të “zgjuara”, thjesht ato reflektonin një “Orë Polare”.

Apo mos vallë, në arën me grurë, është pikturuar një ikonë – Orë Polare, që transkriptohet kështu: Ditën e shtunë 4 gusht, gjatë pasdites rreth orës 18:00-19:00.

Mos vallë kjo na paralajmëron për diçka që do të ndodhë në atë ditë?
Ky është dhe shqetësimi i shumë specialistëve dhe studiuesve të këtij fenomeni të mistershëm, citon albobserver.com.

Kineastë nga National Geographic, ishin aty për të filmuar ikonën e re në arën me grurë, në Manton.
Për ta ajo përkthehet kështu: “Në “orën polare” që tregon ditën e shtunë, 4 gusht më 18:45:50, apo 19:43:53 (me dy interpretime) do mund të nënkuptoheshin finalet e atletikës për meshkuj dhe femra në Stadiumin Olimpik të Londrës, që në realitet është programuar në çelet të njëjtën ditë në orën 18:50!”


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons