Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 5 arsye për ta provuar “Opera”-n! prej Tue 05 Jun 2012, 17:45

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Nëse nuk e keni provuar akoma “Opera”-n po ju sjellim 5 arsye të forta për ta provuar...
“Opera” është një nga motorët më të vjetër të kërkimit, i cili qëndron akoma në këmbë. Por, motori i kërkimit nuk njihet shumë nga përdoruesit. Për këtë arsye “Opera” shihet si ndjekëse e “Internet Explorer”, “Firefox” dhe “Chrome” në tregun e shitjes. Por “Opera” mund të meritojë edhe më shumë. Ja 5 arsye të paktën për ta provuar një herë “Opera”-n.

Mbështet standardin

Në mesin e skanerëve si “Chrome”, “Firefox” dhe të tjerëve, “Opera” gjithnjë ka qenë një skaner i lidhur 100 % me standardet. Megjithëse “Firefox” mbështet 100 % standardet ai nuk arrin ta realizojë këtë mbështetje (le të kujtojmë se ka marre 93/100 pikë nga Acid 3.) Ndërsa “Chrome” krahas mbështetjes së standardeve zhvillon dhe standarde të reja jo prezente tek motorët e tjerë si SPDY.

Megjithëse “Opera” mund të duket e ngadaltë në mbështetjen e standardeve, duhet të themi se është korrekte në zbatimin e tyre.

Risi

“Opera” ka firmën e shumë risive gjatë viteve të fundit. Ajo prezantoi para përdoruesve veçori të rëndësishme si postë elektronike të brendshme nga “Unite” dhe “Opera Turbo”-n.

Shpejtësi

Megjithëse sot “Chrome” mund të jetë kampioni i testeve të shpejtësisë, edhe “Opera” nuk ngelet shumë mbrapa. Gjatë kohëve të fundit skaneri i shpejtë “Opera” është shndërruar në një rival serioz pas kontrollimit të motorit “Javascript” dhe “rendering”. Krahas kësaj në një periudhë ku numërohen dhe të mijtat e sekondës, ju ndoshta nuk mund ta ndjeni shpejtësinë e një skaneri web edhe nëse e dyfishon atë.

Privatizimi

Privatizimi gjithnjë ka qenë një nga fushat më prioritare të “Firefox”-it. Por, me gjendjen e sotme “Opera” mund ta kalojë shumë lehtë “Firefox”-in me anë të veçorive të privatizimit. Ju mund ta shndërroni atë në gjendjen e dëshiruar duke ndryshuar opsionet ekzistente të “Opera”-s.

Siguria

“Opera” zotëron një fame të madhe në fushën e sigurisë. Por krahas emrit të mirë në fushën e sigurisë nuk mungojnë dhe sulmet kundër saj.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons