Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Këtu Toka ndahet më dysh prej Tue 05 Jun 2012, 17:35

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Fotografi britanik, Alex Mustard, është zhytur 60 metra në ujërat pranë brigjeve të Islandës duke fotografuar vendin ku pretendohet të jetë pika ndarëse e dy pllakave tektonike, pllakës së Euroazisë me pllakën e Amerikës së Veriut.
Kjo zonë është e mbushur me lugina, vullkane dhe burime të nxehta, të cilat janë pasojë e largimit të dy pllakave me 2.5 cm në vit.

Qëllimi i Mustardit ishte të kapte me aparatin e tij karakteristikat nënujore të Islandës vullkanike.
“Të gjithë e vizitojnë Islandën për bukuritë mbitokësore që ka, por mrekullitë e Islandës vazhdojnë edhe nën ujë”.

“Për një zhytës këto janë vendet më spektakolare për t’u vizituar. Unë jam zhytur në shumë dete anekënd botës por padyshim këto janë ujërat më të pastra që unë jam zhytur ndonjëherë”.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons