Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

9 të vërteta interesante rreth pasurisë së Bill Gates

Me kaq pasuri të madhe që ka, Bill Gates përbën një shtet më vete. Në shkrimin e mëposhtëm po ju paraqesim disa hollësi interesante rreth pasurisë së tij.

1. Bill Gates fiton 250 dollarë çdo sekondë, pra 20 milion dollarë në ditë dhe 7.8 miliardë dollarë në vit!

2. Nëse do t’i bien 1000 dollarë në tokë, nuk do ta marrë mundimin të përkulet e t’i marrë, pasi do t’i ketë fituar brenda 4 sekondave.

3. Borxhi kombëtar i SHBA-së është rreth 5.62 triliardë dollarë. Nëse do ta shlyente Bill Gates, do t’i merrte më pak se 10 vjet!

4. Me pasurinë që ka, Gates mund t’i dhurojë çdo banori të planetit 15 dollarë dhe t’i teprojnë për vete 5 milion dollarë.

5. Michael Jordan është sportisti i paguar më shtrenjtë në SHBA. Nëse nuk do kryente asnjë shpenzim, as për ushqim dhe do të mblidhte pagën e tij vjetore, pra 30 milion dollarë, do t’i duheshin 277 vjet që të bëhej aq i pasur sa është Bill Gates sot.

6. Nëse Gates do të ishte shtet, atëherë do i renditej i 37-ti në listë si shteti më i pasur në rruzullin tokësor.

7. Nëse gjithë pasurinë e tij Bill do ta kthente në monedha 1 dollarëshe, atëherë mund të ndërtonte një rrugë nga Toka për në Hënë plot 14 herë (si edhe kthimin. Por për t’u ndërtuar do të duhej që për 1.400 vjet të punohej pa ndërprerje dhe të përdoreshin 713 aeroplanë Boeing 747 për transportin e monedhave.

8. Nëse supozojmë se Bill Gates do të jetojë edhe 35 vjet të tjerë, atëherë i bie që të shpenzojë 6.78 milion dollarë në ditë, që t’i mbarohet pasuria që ka.

9. Nëse përdoruesit e Microsoft Windows do të merrnin 1 dollar sa herë që kompjuteri i tyre bllokohej, atëherë Bill Gates do të kishte falimentuar brenda 3 viteve!!!


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons