Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Në vitin 2023 njerëzit do të jetojnë në Mars

Një kompani e pavarur e udhëtimit në hapësirë synon që deri në prill 2023 të dërgojë katër njerëz në planetin Mars, të cilët nuk do të kthehen më. Mars One deklaron se një ekip prej katër personash do të udhëtojë çdo dy vjet drejt planetit të kuq dhe se deri në 2033 do të jenë 20 njerëzit që do të jetojnë atje. Për të realizuar këtë projekt, kompania ka nisur bisedimet me kompani të tjera të fushës si Space X, që kohët e fundit lëshoi në hapësirë raketën e parë private. Kompania holandeze ka mbështetjen e fizikantit, fitues të çmimit Nobel, Gerard't Hooft. Qëllimi i saj është të nisë trajnimin e astronautëve vitin që vjen dhe programi i përzgjedhjes dhe trajnimit do të kthehet në një 'event mediatik', i ngjashëm me një reality show. "Ne e shohim këtë si një udhëtim që na takon të gjithëve dhe për këtë arsye çdo hap do ta bëjmë bashkë",-thuhet në një deklaratë të kompanisë, sipas të cilës kjo do të jetë edhe mënyra për ta financuar këtë mision. "Misioni në mars do të jetë eventi më i madh mediatik. E gjithë bota do të mund të shohë dhe të ndihmojë në marrjen e vendimeve, të ndjekë trajnimin dhe përgatitjen e njerëzve e t'i shohë teksa vendosen në Mars. Astronautët do të ndajnë me ne eksperiencat tona teksa ndërtojnë një shtëpi të re, bëjnë eksperimente e eksplorojnë planetin",-thuhet në deklaratë. Plani i kompanisë Mars One ka qenë në zhvillim e sipër që nga viti 2011.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons