Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Ja cilat fjalë në internet tërheqin vëmendjen e shërbimeve sekrete

Në “sekret” të përbashkët është kthyer fakti që kërkimet tona në internet ndiqen nga shërbime sekrete, me justifikimin “për të ndaluar sulme terroriste”.

Lista me fjalët – kyçe që mund të ngjallin dyshime për këto shërbime mistike, gjatë kohës që i klikojmë, u publikua nga organizata për të drejtat elektronike “Electronic Frontier Foundation” (EFF).

Fjalët kyçe në cilat bazohen agjentët e Qendrës Kombëtare të Shërbimeve, me qëllim që të investigojnë për ndonjë sulm të mundshëm terrorist, janë: “sulm”, “terrorizëm” dhe “bombë e pisët”, por edhe fjalë ‘të pafajshme’ si “Meksikë”, “re”, “dallgë”, “grup”, apo “mish derri”.

Publikimi i kësaj liste ka ngjallur reagime të shumta, pasi shumë nga këto fjalë klikohen në internet, por nuk kanë asnjë qëllim me misionin fillestar të Sigurimit të Brendshëm, dhe janë të mbrojtura nga kushtetuta.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons