Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 U zbulua arma e fundit sekrete e Hitlerit prej Mon 04 Jun 2012, 20:47

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

U zbulua arma e fundit sekrete e Hitlerit

Dëshmi të reja kanë dalë në dritë kohët e fundit, përsa i përket sekretit të bindjes unike e të pa thyeshme të ushtrisë së Hitlerit. Bëhet fjalë për disa substanca të fshehta, që janë përdorur nga ushtria e Hitlerit. Këto substanca përdorshin me qëllim për të mbajtur në nxitje trupat ushtarake, thuhej një artikull të Daily Mail.

Sipas gazetës, mjekët, të cilët kanë punuar për diktatorin, u kanë dhënë drogë trupave ushtarake pa dijeninë e tyre, për të qenë të egër, të pamëshirshme, për t’i bërë ballë betejave, e për t’i radhitur në rangun e burrave të Rajhut të Tretë dhe për t’i kthyer ata në “makineri të vërteta lufte”.

Artikulli i gazetës Daily Mail, thotë se, sekreti, ishte pilula “Pervitin”, komponenti kryesor i së cilës ishte methamphetamini.

Prodhimi i këtyre tabletave u mundësua gjatë viteve 1939 deri më 1945 dhe arriti shifrën 200 milionë, thuhej në një hulumtim të Shoqatës Mjekësore Gjermane.

Duke marrë këto pilula, ushtarët ktheheshin në “Super Heronj”, pasi ata nën ndikimin e substancave të ndryshme, u kishin një mbi besim vetes së tyre, si dhe këto pilula reagonin në mënyrë të atillë mbi trupin e ushtarëve saqë ata humbitnin çdo lloj ndjenje njerëzore.

Sipas reportazhit të Daily Mail, në janar 1942, një grup ushtarësh gjerman (ishte i rrethuar nga Ushtria e Kuqe) u përpoq të tërhiqej, për të shmangur rrethimin nga armiku dhe nga temperatura tejet e ftohtë, e cila arrinte në -30 gradë Celsius.

Kur mjekët u dhanë atyre pilulat, pas pak ushtarët filluan të ndjehen… ndryshe, humbën ndjenjën e frikës dhe në vend që të vazhdonin me zmbrapsjen, ata morën kuroj dhe ndryshuan drejtim.

Sipas analistëve gjermanë, kjo ishte arma e fundit e fshehtë e Hitlerit.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons