Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Kërkon pronësinë e planeteve në gjykatë prej Mon 04 Jun 2012, 20:28

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Disa nga rastet më të cuditshme ligjore të regjistruara ndonjëherë, kanë qenë reth temës për pronësinë e planetit.

Ajo qe duket si veprimi i nje personi pa tru per te kerkuar pronesine e boteve te tjera ne gjykate, ne te vertete ka ndodhur kur disa njerez gjate vitete jane perpjekur per te bere pikerisht kete gje. Ne fillim te ketij viti ne Quebec, Sylvio Langvein hyri ne gjykate dhe deklaroi veten pronar te te gjithe planeteve ne sistemin diellor dhe kater henave te Jupiterit. Gjykatesi Alain Michaud e rrezoi ceshtjen menjehere, duke e quajtur Langvein nje “sherxhi grindavec” dhe e akuzoi ate per abuzim me sistemin ligjor.

Ne vitin 1949 James Thomas Mangan themeloi kombin e tij te quajtur ”Nation of Celestial Space” (Kombi i Hapesires Qiellore) dhe kerkoi te gjithe universin. Mangan dergoi 74 letra ne shtete te ndryshme ne nje perpjekje per te fituar njhohjen zyrtare madje ka aplikuar edhe per anetaresim ne OKB por sic mund te parashikohet, eshte refuzuar.

“Here pas here, dikush mendon se asnje nuk e ka kerkuar pronesine e Henes me pare, dhe nxiton per ta kerkuar ate,” shkroi Virgiliu Pop, nje studiues i ligjeve te hapesires ne Agjensine Hapesinore Rumune.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons