Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Në malin Karntamom në Kamboxhia u zbuluan disa enë qeramike të mbushura plot me skelete dhe kafka njerëzore.

Skeletet njerëzore u zbuluan në zonën Chnorngk Sroal, në një pllajë të malit Karntamom, i cili konsiderohet si vendi i zgjedhur i një race ende e panjohur njerëzore, të cilët varrosnin aty të vdekurit e tyre.

Enët prej balte, ku u gjendën këto skelete, kanë lartësi 50cm. Sipas studiuesve, kushtet e jetesës të kësaj race janë shumë të çuditshme.

“Racat Malësore të Karntamom, duket se i linin të ekspozuara të vdekurit, me qëllim që të ndahej mishi prej kockës në mënyrë natyrale, ashtu si në “varrimet qiellore në civilizime të tjera”, pohon kryetari i ekspeditës në raportin e tij, të publikuar në revistën shkencore “Radiocarbon”.

Kjo racë e panjohur, vendoste kockat e të vdekurve në enë balte, pasi ishin dekompozuar trupat e ekspozuar në ambient. Madje, në “pastrim” të mishit prej kockave, duket se ndihmonin dhe kafshët mishngrënëse të rajonit malor./albobserver/


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons