Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 A do ta godase Token asteroidi Apophis..? prej Sat 25 Jun 2011, 14:37

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Përgjigja më e mundshme eshte 'jo' mirëpo rruga e saktë e ketij asteroidi mund të jetë më e komplikuar se sa ishte menduar më parë.

NASA e kishte hetuar më parë mundësinë që asteroidi Apophis a do të përplasej me Token në vitin 2029 dhe arriti në përfundimin se gjasat që kjo të ndodhë janë praktikisht zero.

Tani, megjithatë shkencëtarët rusë besojnë se asteroidi mund të godiste përsëri nepermjet terheqjes gravitacionale te Tokes rreth vitit 2036. NASA ka komentuar këtë fakt, për të konfirmuar se, ndërsa kjo është shume pak e mundur dhe shanset janë ende të vogla - rreth 1 me 250,000.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons