Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Llamba “Drakula” funksionon me gjak njeriu..

Kjo llambë ka një shkëlqim blu, që e bën të duket si një prej pjesëve të ndriçimit të klubeve të natës, por është shumë më e veçantë se kaq. Llamba ka një dritë kimike që krijohet nga gjaku i njeriut. Një shpikës amerikan, Majk Tompson, tha se ky krijim ishte një përpjekje për t’i bërë njerëzit të mendojnë: po sikur energjia të vinte me kosto individuale? Ai kujtoi se një amerikan përdor mesatarisht 3383 kwh energji në vit. “Njëlloj se si të përdorësh shumë gjak mund të rrezikosh jetën tënde, po ashtu përdorimi i shumë energjie rrezikon ambientin”, shkruan ai në faqen e tij në internet. Një video që ka krijuar polemika e tregon Tompsonin në një dhomë të errët, ku duket silueta e një gruaje, së cilës ai i kalon gishtin në një xham të mprehtë dhe e derdh gjakun e saj në llambë, e cila më pas nis të ndriçojë. Bashkëveprimi i gjakut të njeriut me disa elemente kimike që ndodheshin në llambë, krijonte energji.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons