Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Rrezikon gjashtë muaj burg pse peshkoi një troftë në Austri

Ndonjëherë baballarëve u lejohet të gënjejnë. Një baba nga Bavaria, në Gjermani, vendosi t’u bëjë një surprizë fëmijëve të tij. Mori nga frigoriferi dy trofta të ngrira përpara se të niseshin për piknik në Tirol, Austri. Aty, fshehurazi, nxori një troftë dhe e vuri në grep. Fëmijët e tij u lumturuan kur panë se babai kishte kapur peshk. Me gëzim ia treguan një kalimtari. Por surpriza e hidhur erdhi më vonë. Ndaj tij është ngritur një padi nga shteti austriak. Kalimtari e kishte kallëzuar për peshkim të paligjshëm. Avokati i familjes thotë se ky ligj është si në mesjetë. Tani pritet të nisë gjyqi dhe nëse gjendet fajtor, ai rrezikon gjashtë muaj burg.

Në Gjermani e Austri duhet të kesh leje për të gjuajtur peshk si dhe një patentë për peshkim. Kjo e fundit merret pas një kursi dhe provimi në shtet dhe shkon rreth 300 euro.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons