Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Shkencëtarët Suedezë: “E vërteta ndaj UFO-ve është atje jashtë në detin Baltik” (video)

Por në vend të Mulder dhe Scully, kjo peripeci përfshinë studiues dhe shkencëtarë Suedez, siç Peter Lindberg dhe Denis Asberg. Dha ata siç duket e dinë shumë mirë se e vërteta gjendet atje jashtë, ndaj për këtë ato po projektojnë të vizitojnë dhe të studiojnë atë që konsiderohet si “Anomalia e Baltikut”.

Verën e shkuar, ndërkohë që ndodheshin për gjueti thesaresh ndërmjet Suedisë dhe Finlandës, kërkimi që kryen ata së bashku me bashkëpunëtorët e tyre, u bë tema kryesore në mediat e gjithë botës, duke pushtuar çdo faqe të parë të shtypit, me zbulimin që ata bënë me një objekt të çuditshëm në fund të detit, ku një shenjë e ngjashme me simbolin e euros, me dimensione mbi 200 këmbë, tërhoqi gjithkënd, pa mundur të identifikohej apo të shpjegohej origjina dhe misteri i saj. Tani, një ekip oqeanografësh, mekanikësh dhe polumbarës, do të kthehen përsëri në vendngjarje, në thellësi të Baltikut, aty ku ndodhet objekti, ditën e premte më dt. 1 qershor, në një “udhëtim” 6-10 ditorë.
Duan me çdo kusht të mësojnë njëherë e përgjithmonë, atë çka fshihet atje, në thellësi të Baltikut.

“Duhet ta hetojmë zonën me shumë mënyra dhe mjete të ndryshme”, shpjegon Peter Lindberg, duke vijuar: “Do të përdorim sistemin sonar, për të krijuar pamje 3D të thellësisë. Do dërgojmë polumbarë dhe një robot me kamerë. Do marrim kampion nga fundi i detit dhe do të matim ndotjet toksike dhe rrezatimin”.

Ndërkohë Peter Lindberg, shpjegoi se, si ai po ashtu dhe bashkëpunëtorët e tij: “Nuk dinë asgjë më shumë se çdo njeri tjetër për atë çka fshihet atje në fund të detit”.

Por, Peter Lindberg, mund të bëjë çdo hipotezë rreth mundësive.
“Mund të jenë pjesë të mbetura nga përplasja e një meteoriti”, i deklaroi ai kanalit televizivë FoxNews.com. “Ka mundësi të jetë dhe depozitë gazi i zbuluar në ujërat neutrale, mund të jenë pjesët e mbetura të anijes luftarake Ruse të shekullit të 19-të. Por nuk besojë se kemi të bëjmë me një formacion natyral shkëmbinjsh, apo të ndonjë ngarkese të humbuar nga ndonjë anije cergatare etj”, shtoi Lindberg.
Në fund të intervistës së tij ai theksojë: “Mund të jenë shumë gjëra. Nëse nuk është krijesë apo dukuri njerëzore, por krijesë e qenieve ml inteligjente, do të isha shumë i lumtur”


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Similar topics

-

» Galeri? Ku është?

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons