Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

India ndalon seksin nën 18 vjeç, do quhet përdhunim...

ndia ka miratuar një ligj që ka ngjallur jashtëzakonisht shumë debate. Sipas ligjit të ri, është e ndaluar të bësh seks nën moshën 18 vjeçare. Në rast të kundërt, rrezikon 8 vjet burg ...për përdhunim. Nuk ka rëndësi nëse është seks mes dy adoleshentëve apo seks mes një të rrituri dhe një adoleshenti, sërish është e ndaluar me ligj. Në këtë mënyrë është rritur mosha e lejuar për seks me dy vite. Ndryshime të tjera kanë ndodhur në ligj, të cilat po ashtu kanë ngjallur debat. Deri më tani përdhunim quhej kur një mashkull fut penisin e tij në vaginën e një femre pa dëshirën e saj. Por me ligjin e ri do quhet përdhunim çdo penetrim me një objekt ose organ trupi, që futet në vrimën e një njeriu.

Shumë aktivistë të të drejtave të njeriut thonë se ligji do e kriminalizojë më shumë shoqërinë. Ata po ashtu i druhen një problemi më të madh. Në Indi ka shumë vajza të martuara nën moshën 18 vjeç. Po ashtu numri i vajzave shtatzëna në këtë moshë është rritur ndjeshëm. Zhvillimet e shpejta ekonomike kanë ndryshuar krejt panoramën e Indisë


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons