Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Studimi, masturbimi mashkullit mund të jetë i dobishëm

Duket tabu, por këtë gjë tashmë e konfirmon edhe shkenca. Masturbimi i mashkullit nuk është më një praktikë perverse dhe as një simptomë e krizës në çift. Por cilësohet si një praktikë e shëndetshme. Kjo mesa duket është fjala e fundit e ekspertëve. Vetëm në të kaluarën e afërt, masturbimi konsiderohej një praktikë mëkatare që mund të çojë edhe në verbëri.

Ndalimi imponohej nga besimet fetare morale, duke gjeneruar informacion të keq dhe keqkuptime të tmerrshme. Për shumë kohë masturbimi u bë një tabu në të gjithë shoqërinë, aq sa cilësohej si një krizë në çift. Studimet e fundit kanë nxjerrë në pah vlerën e kësaj praktike të dobishme për trupin, mendjen dhe për jetën në çift!

Dhe kështu,meshkujt nuk mund të dënohen me dënim të përjetshëm, duke i detyruar ata që të masturbohen në banjë dhe në mënyrë të fshehtë duke e ditur vetëm ata. Sepse siç dihet, një raport i mirë seksual fillon me një eksplorim të vetvetes dhe trupit të tij. Sipas ekspertëve masturbim i mashkull do të jetë një mënyrë e madhe për të luftuar stresin. Derdhja e parakohshme, rrit nivelet e testosteronit dhe rrit sistemin imunitar të trupit dhe duket të jetë në gjendje për të reduktuar rrezikun e sëmundjes nga kanceri i prostatës.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons