Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor


Puerto Rico, 1988: Njeriu i cili fotografoi UFO-t, që më pas e rrëmbyen atë (video)

Siç dihet historia e Jashtëtokësorëve, apo thënë ndryshme me një laicizëm më të populluar, UFO-t, vitet e fundit, madje për dekada rresht, fill pas mbarimit të lutës së dytë botërore u kthyen në një mister sa real po edhe aq irreal!
Dihet se shume media ndër kohë i ka dhënë një rëndësi të veçantë këtij fenomeni i cili veç imagjinatës, fantazisë për të panjohurën dhe për diçka më madhore se qenia njerëzore, ajo çka thuhet me plotë bindjen se njeriu nuk është i vetëm në këtë universe, apo duke shkuar tej fantazisë tonë, gjë e cila ka kaptuar “dëshirën” e kureshtjes tonë për t’i dhënë një përgjigje këtij misteri që herë shfaqet si i vërtet dhe herë si pavërtetë, ndërkohë duhet thënë se veç të tjerash, edhe vetë agjencitë më të mëdha të botës, i kanë kushtuar një interes të jashtëzakonshëm këtij fenomeni.
Janë me dhjetëra studimet e shkencëtarëve të cilët “vërtetojnë” ekzistencën e jashtëtokësorëve.
Mbetet të theksojmë se dhe vetë NASA ka krijuar një ekip shkencëtarësh nga bordi i saj, të cilët merren posaçërisht me këtë dukuri të pashpjegueshme.
Ndërkohë janë me mijëra astronomët, studiuesit, shkencëtarët skeptikët, shkrimtarët, e një sërë kategorish të tjerë njerëzish të cilët merren intensivisht me një përkushtim shumë të madh me këtë fenomen, duke i studiuar ato në të gjitha mënyrat dhe format e tyre.
Madje duhet rikujtuar gjithashtu se pak kohë më parë, vetë Presidenti Amerikanë, Barak Omabam, ishte ai i cili “Vërtetoi” në deklarimin e tij ekzistencën e Jashtëtokësorëve duke njoftuar mbarë globin me zbulimin e kryer nga NASA në liqenin e famshëm.

Ndiqni në video historinë e një Peruani i cili pasi fotografoi UFO-t, më pas u rrëmbye prej tyre.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons