Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Çifti “zezak” lind fëmijë të bardhë, burri akuzon të shoqen për tradhti

Dy prindër nigerianë në Palermo të Italisë kanë mbetur gojëhapur, kur shikuan se fëmija i tyre i sapolindur kishte lëkurë të bardhë, flokë të kuq dhe sy të çelët. Kaq ka mjaftuar që më pas babai i fëmijës të tërbohet, duke i bërtitur të shoqes, ndërkohë që u desh ndërhyrja e mjekëve dhe infermierëve për ta qetësuar. Më pas, shpjegimi shkencor i dhënë nga drejtori i repartit gjinekologjik të Poliklinikës së Palermos ka qetësuar çiftin, nga njëra anë të ëmën që nuk arrinte të shpjegonte atë që kishte ndodhur dhe nga ana tjetër të atin, i cili kishte menduar menjëherë për tradhtinë e partneres. “Rastet e albinizmit në popullatën nigeriane s’janë të zakonshme, por as shumë të rralla – ka deklaruar drejtori Antonio Perino. Vlerësohet që ndodhin një herë në 14 mijë. Ia shpjeguam këtë babait të vogëlushit, që duket se e kuptoi. Sigurisht bëhet fjalë për një ngjarje jashtë të zakonshmes. I sapolinduri është mirë, por ne do të kërkojmë të bëjmë verifikimet nëse është vërtet një formë albinizmi, apo është një mutacion i vërtetë gjenetik”. Ky në fakt është rasti i dytë që ndodh në Siçili, pasi një vit më parë, një çift me ngjyrë nga Kongo, solli në jetë një fëmijë me lëkurë të bardhë.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons