Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

350 Vjet perpiqeshin te zgjidhnin

misterin matematik e Njutonit matematicientet mbane botes.Nje student 16-vjecar i ka lene me “goje hapur…”
Ray Souryya nga Germania u shpall gjeni sepse ai arriti te jane pergjigjet matematikore qe kishte bere Isaac Newton.
Nxenesi nga Dresdeni gjeti pergjigjet ne dy teori themelore te fuqise se grimcave,te cilat shkencetaret mundeshin ti llogarisnin vetem me perdorimin e kompjuterit.
Ne nje menyre te vecante gjeniu i ri ishte ne gjendje te llogariste me saktesi “Relacionin” e levizjeve te nje topi,duke e hedhur ate ne nje mur dhe te parashikonte si do godiste ne mur dhe ku do kercente.
Shouryya zgjidhi problemin e nderlikuar,ne viziten e tij ne Universitetin e Drezdenit,duke lene te habitur mesuesit,te cilet me pare u siguruan per problemin.
<> tha 16-vjecari ne Daily Mail.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons