Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

NASA, pak kohë më parë dha direktiva për ruajtjen e traditës dhe kulturës së studimit të Hënës.
Por pyetje që lind është se, vërtet të tjerët do të respektojnë direktivat e NASA-ës dhe a do të pajtohen ata me të?

Gjithsesi, kemi të bëjmë me një hap gjigand të njerëzimit: NASA pak kohë më parë publikojë udhëzimet e manexhimit dhe të ruajtjes së rajoneve historike të hënës, edhe pse askush nuk ka qëndruar aty për 40-vjet. Kështu, kopanit të cilat që kanë vënë në shënjestrën etyre Hënën duhet të mendohen “mirë”.

Këto udhëzime, edhe pse duken paksa si hipokrite, por ishte kërkuar nga NASA që të merrte pjesë në një program, i cili parashikon uljen e një[ roboti në sipërfaqen e Hënës.
Kështu, 26 shoqëri private, të vetëfinancuara, konkurrojnë dhe ndihmojnë fuqishëm Goggle Lunar X Price, me vlerë 20 milionë dollarë.
Nga ana e saj, NASA, ka propozuar që robotët që do të studiojnë Hënën, të mbahen larg disa zonave, për t’u ruajtur paprekshmëria e disa sendeve historike atje në hënë. Bashkë me materialin e grumbulluar atje nga Apollo, flamujt e astronautëve, gjurmët e astronautëve dhe eksperimenteve që u bënë në ato zona të hënës./albobserver/


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons