Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Gati per te hyre ne kontakt me Ufot prej Sat 25 Jun 2011, 14:16

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Mesohet se Kombet e Bashkuara për herë të parë në historinë e tyre mbas shumë debatesh të forta kanë vendosur javën e kaluar të emërojnë një Astrofizikante, krejt e panjohur nga Malajzia, Dr Malzan Othman për të vepruar si njeriu i cili do të vendos kontaktin e parë për ndonjë të huaj nga ndonjë planet tjetër, që mund të vijnë për të vizituar Tokën.
Dr. Mazlan Othman, që aktualisht mbante kreun e Zyrës të OKB-së për Çështjet Outer Space (UNOOSA), është bërë e mundshme për të përshkruar rolin e saj të ri, në javën e ardhshme kur për herë të parë si drejtuese e zyrës së re, ajo do te marre pjese në një konferencë shkencore në Kavli, koneference kjo qe mbahet në kujdesin e qendërs të Shoqërisë Mbretërore në Buckinghamshire - Britania e Madhe.

Ajo është caktuar për t'u treguar delegatëve UFO-t, se zbulimi i fundit i qindra e planeteve të tjerë rreth yjeve ka bërë zbulimin e jetës jashtëtokësore më shumë të ngjarë se kurrë më parë - dhe që do të thotë të OKB- duhet të jenë të gatshëm për të bashkërenduar reagimin e njerëzimit, për të ndonjë "kontakt të parë" UFO-t, me aleniet ose siç thirren në shqip jashtëtokësorët.Profesor Richard Crowther, një ekspert në ligjin e hapësirës shefi i Agjencisë së Hapësirës në Qeverinë në Mbretërinë e Bashkuar, dhe njeriu që kryeson delegacionet britanike në OKB për çështje të tilla, tha: "Othman është absolutisht gjëja më e afërt, për të marrë një detyrë të këtillë të jashtëzakonëshme", për t'u marrë me "vizitorët e huaj që vijnë nga një planet tjetër të vizitojnë Tokën . " tha ai.

Ndërkohë, thotë Professor Richard Crowther, edhe pse, kjo është inkurajuese dhe shihet si një diçka e jashtëzakonshme, kjo detyrë dhe kjo zyrë hapet në një epokë të Cunameve, tërmeteve shkatërrimtare, përmbytjeve të pa llogaritshme në Pakistan, gjenocidit në Darfur, përhapja e armëve bërthamore në Lindjen e Mesme, një luftë në Afganistan, dhe konflikteve vdekjeprurës në zona duke filluar nga ato që pa bota në Ballkan,(Kosova, Bosnja, Koracia) Azi, Euro- Azi, Afrikë, e tjera, pra e thënë më "shkoqitur" është koha edhe një herë që dëshmon mungesën e këtij insitucioni ndërkombëtar prej Kombeve të Bashkuara .

Dr. Mazan Othman e cila do të marrë detyrën "Ambasadori për të Huajt" në Kombet e Bashkuara ka një zyrë të veçantë të dedikuar për "përdorimin paqësor" e hapësirës së jashtme.

Kjo zyrë jo vetëm që është Zyra për Çështje Outer Space (UNOOSA) , por prej sot, ditës së hënë (27 shtator 2010) do të shënohet në librin e historisë së njërëzimit, si Zyra per "Ambasadorin e parë të Tokës për të huajt". Dhe ajo madje do të jetë një grua muslimane nga Malajzia, Dr. Mazlan Othman, një Astrofizikante e "njohur vetëm në zyrat e Pallatit të Qelqtë" .

Dr. Mazlan Othman, kreu i UNOOSA, tash dhe "Ambasadoria për të Huajt" në Kombet e Bashkuara, njeriu që do të shërbejë si kontakt i parë me ndonjë të huaj që do të vizitojnë Tokën, sot ka për të mbajtur një fjalim në konferencën shkencore, në Mbretërinë e Bashkuar, ku ajo pritet që të shpjegojë dhe të përshkruajë rolin e saj të ri dhe rëndësinë e saj në detyrën e re.


Gjatë një diskutimi të kohëve të fundit, ajo i dha disa të dhëna për atë që roli i kësaj zyre mund të duken si një diçka që tregonte se: "kërkimi vazhdoi për komunikim extraterrestrial, nga subjekte të ndryshme jashtëtokësore, dhe mban me shpresë se një ditë njerëzimi do të marrin sinjale nga këta jashtëtokësorët. Kur ne bëjmë, diçka rreth kësaj tha ajo ne duhet të kemi në vend të një përgjigje të koordinuar parasysh të gjitha ndjeshmëritë në lidhje me këtë temë. OKB-ja është një mekanizëm i gatshme për këtë bashkëpunim. " deklarojë Dr. Mazlan Othoman me të marrë detyrën e re.

Një pyetje që shqetëson njerëzimin, sot ,është se: " Jashtëtoksorët Ufot- janë legjendë e kohëve moderne apo realitet !?"

Një ish astronaut i NASA-s i cili ka ecur në planetin Hënë, gjatë misionit të tij atje vite me pare, thotë se alienët nuk janë vetëm të vërtetë, por e kanë vizituar tokën disa herë. Dr Edgan Mitchell, thotë se është shumë i bindur se shumë UFO kanë vizituar tokën gjatë karrierës së tij si astronaut.

77 vjeçari, i cili ka qenë pjesë e ekuipazhit të misionit Apollo 14, tha se burimet në agjencinë hapësinore, NASA, na i kanë përshkruar alienët si "njerëz të vegjël të çuditshëm për ne", por asnjehere nuk kanë pranuar se ata kane vizituar Token.Për këtë ka shkruar edhe revista prestigjoze TIME artikullin me titull " E vërteta e ekzistencës së UFO-ve dhe incidentit të vitit 1947 - Misteri mbi jashtëtoksorët dhe mbulimi që i është bërë nga qeveria e SHBA.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons