Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

“Mos guxo ta fitosh Eurovizionin! S’kemi para për
festivalin”

Ndërkohë që cilido shtet do të ishte tepër i
kënaqur nga fitimi i Eurovizionit, Pastora
Soler hyn në histori si e para këngëtare që
nxitet nga shteti i saj të mos e bëjë diçka
të tillë...
Shkak është kriza ekonomike të cilën po
kalon vendi, dhe paratë që do duhej të
harxhoheshin për organizimin e festivalit
vitin e ardhshëm.
Në deklaratën e dhënë për një radio në
Spanjë, Pastora Soler theksoi edhe një herë ndikimin e krizës ekonomike në jetën
e përditshme të vendit të saj. “Grupi i Televizionit Kombëtar spanjoll "TVE", më ka
kërkuar nga të mos e fitoj Eurovizonin sepse nuk kanë fonde për të organizuar
festivalin e vitit të ardhshëm” u shpreh Soler. Sipas traditës, vendi që shpallet
fitues i Eurovizionit këtë vit, duhet ta organizojë fetivalin vitin tjetër. Një organizim
i tillë do u kushtonte miliona euro taksapaguesve spanjollë.
Ajo pohoi se gjatë bisedimeve të zhvilluara me grupin e Radio Televizionit
Shtetëror të Spanjës asaj gjithnjë i është thënë “të lutemi mos fito, në fillim duhet
të kalojmë këtë periudhë të vështirë”. Soler vazhdon më pas duke thënë se është
detyruar të kufizojë dhe shfaqjen në skenë për shkak të pamundësisë ekonomike.
“Nuk do të ketë as dhe një piroteknikë. Çdo efekt i veçantë kushton shumë
shtrenjtë. Spanja dhe Televizioni shtetëror spanjoll nuk mund t’i përballojnë këto
shpenzime. TVE nuk ka para as për lëvizjet e mia në skenë. Nuk do të ketë
surpriza, do të përmirësojmë vetëm ndriçimin. Nuk kemi fonde, ndihet kriza
ekonomike”, shprehet Soler.
Duke pohuar se është detyruar të tregohet realiste dhe se është shumë e
vështirë të zësh vendin e parë në Eurovizon, këngëtarja nga Sevilja thekson se
edhe hyrja në 5 apo 10 vendet e para do ishte një sukses. Soler gjithashtu nuk la
pa përmendur dhe preferencat e saj të Eurovizonit që janë Rusia dhe Suedia.
/Start/A. Kokiçi/


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons