Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Përballë saj edhe pasanikët dhe miliarderët europian dhe amerikanë duken si të varfër. Gina Rinehart 58 vjeç, është gruaja më e pasur në botë falë aktivitetit të saj minerar në Australi.

Sipas klasifikimit vjetor siç raporton infoshqip.al, i publikuar në Business Review Weekly, pasuria e saj është e barabartë me 22.6 miliardë euro me ritmin e rritjes prej 1 milionë e gjysëm në orë. Në vendin e dytë renditet amerikania Christy Walton, vejusha e cila trashëgoi pasuritë e dyqaneve të mëdha Walmart me 2.4 miliardë euro më pak. Përveçse drejton perandorinë Hancock Prospecting e specializuar në mineralet e hekurit, Rinehart është aksionarja e parë e grupit editorial Fairfax (ku përfshihen Sydney Morning Herald, The Age, Australian Financial Review dhe New Zealand Herald), konkurrentja kryesore e Rupert Murdoch. Rritja e aktivitetit të saj thuhet në revistë, erdhi falë investimeve të huaja në projekte të reja, si dhe nga rritja e prodhimeve të mineralit të hekurit gjatë 6 muajve të fundit.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons