Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
ILAÇI KUNDËR PLEQËRISË BRENDA PESË VJETËSH

Kjo materie ka aftësi që të mblidhet në qendrat energje­tike të qelizës - me mitokon­dri dhe neutralizon format ak­tive të bashkimit të oksigjenit, të cilat shkatërrojnë indet dhe konsiderohen përgjegjëse për shumë ndryshime që lidhen me pleqërinë në organizimin e njeriut.Preparati më i ri farmaceutik për pengimin e ndryshimeve të plakjes në organizmin e nje­riut dhe sëmundjeve që vijnë me këtë moshë, mund të gjen­det në shitje në barnatoret ruse brenda pesë vjetëve, ka dekla­ruar autori i këtij ilaçi, akade­miku rus Vladimir Skulachov. "Mund të flasim për një afat prej pesë vitesh", ka deklaru­ar Skulachov, duke u përgjig­jur në pyetjen se kur do të fi­lloj prodhimi i ilaçit kundër së­mundjeve të pleqërisë por edhe vet pleqërisë.
Akademiku Skulachov, i ci­li është edhe dekan i fakulte­tit për bio-inxhinieri dhe bio-in­formatikë të universitetit shte­tërorë të Moskës "Lomonosov", së bashku me kolegët e tij në kuadër të universitetit ka the­meluar kompaninë "Mitotex", e cila do të përsosë preparatin në bazën e antioksiduesit të zbu­luar SkQl.
Kjo materie ka aftësi që të mblidhet në qendrat energje­tike të qelizës - me mitokon­dri dhe neutralizon format ak­tive të bashkimit të oksigjenit, të cilat shkatërrojnë indet dhe konsiderohen përgjegjëse për shumë ndryshime që lidhen me pleqërinë në organizimin e njeriut. Antioksiduesit e tjerë të njohur, nuk mund të mblid­hen në mitokondri, për çka për arritjen e efektit nevojiten doza të mëdha, çka lidhet me efektet anësore.

SkQ1 zgjat jetën dhe parandalon sëmundje të shumta

Eksperimentet e shumta në kafs­hët laboratorike, kanë treguar se SkQl e zgjatë jetën, është efi­kas në preventivë dhe kurim të sëmundjeve të pleqërisë; siç janë disa sëmundje kardiovaskulare, osteoporoza dhe artri­tit reumatik, por edhe të disa llojeve të kancerit. Kompania "Mito­tex" edhe më herët ka njoftuar fi­llimin e fazës së dytë të testeve klinike të ilaçit të parë në bazën "e jonit të Skulachov-it" - pikat e syve kundër glaukomës, i ci­li në barnatoret ruse do të gjen­det brenda një viti. Mirëpo, Skulachov ka theksuar se për për­sosjen e preparateve të ardhsh­me, nevojitet më shumë kohë. Farmakologët kërkojnë që ila­çi të jetë stabil brenda një viti, çka paraqet problem, për shkak të aktivitetit të materies. Prak­tikisht tashmë e kemi zgjidhur këtë problem dhe shpresojmë se së shpejti do të bëjmë patenti­min e prodhimit tonë", ka thek­suar ai. Ai ka shtuar se testimet klinike të veprimit sistematik të ilaçit të ri, do të jenë ndjeshëm më të gjata se sa në rastin e pi­kave për sy. Studimet kanë tre­guar se nëse materia përdoret në sy, ajo edhe aty mbetet, duke mos u përhapur tutje në organi­zëm. Në rastin me tableta, pre­parati do të përhapet dhe janë të nevojshme studimet e efek­teve të saj të padëshirueshme.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons