Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Menyrat me te keqija per tu hakmarre nga nje tradheti?

Te kane tradhetuar: kjo eshte nje nga gjerat me te keqija e mund te ndodhi ne brendesi te nje cifti dhe deshira per tu hakmarre eshte reagimi i menjehershem pasi e kemi zbuluar. Por kush jane menyrat ne te cilen duhet te evitoni ta beni?

Nese ia u ka thene ai ose e keni zbukuar juve gjerat nuk ndryshojne shume : ai ju ka tradhetuar si i tille meriton te vuaj te gjitha te keqija....

Eshte nje reagim pothuajse i pandergjegjeshem: mbas loteve, grindjet , zhgenjimet dhe zemerimit ne moment futet deshira per tu hakmarre, qe sherben si pjese per te mbytur deshperimin.
Por jane disa limite qe nuk duhet te kalojne ekstremet.
Jane shume menyra per tu hakmarre nga nje tradheti dhe shume jane absolutisht te pa keshillueshem. Te shikojme me te keqijat.

Ti digjni rrobat- Veshjet nuk digjen,pervec se eshte e rrezikshme , por nuk do te eni gjithashtu ne gjendje te kontrolloni zjarrin, ( mbase nga inati nuk jeni larguar nga krevati dhe perdet) mund te beni nje dem ekonomik te dukshem. Ok, dihet ajo qe e merion, por me mire ta evitoni kete gje.
Te perhapni informacione fallso- Si per shembull nuk : ai nuk lahet , ishit ju qe i jepnit provimet e tija ne univeristet, bente urinen ne krevat, ka deklaruar se ka pasur eksperienca me seksin tjeter. Duke trilluar histori te tjera mbi te ai mund te ju japi kenaqesi , por ai mund ta zbuloj shpejt dhe ti pergenjeshtroj ato, keshtu qe ju te kaloni si te cmendura.
Te hidhni ne plehra dhuratat- Ok, nuk doni te keni asnje gje ca jua ka dhene ai , por a jeni te sigurte qe doni te hidhni ne plehra cantet Gucci qe juve ju pelqen shume. Sdo te pendoheni kur kujtimi i tij te shuhet?
Ti beni skena "dashnores" - Mbani mend nje thenie te vjeter: celsat e shtepise i mban i zoti dhe ju mysafiri. Mos bini ne kurth dhe te shkoni te fajsoni tjetren, duke i shkuar tek vendi i punes dhe ta ofendoni ne sy te tjereve. Me pas do te merreni si naive , e cila justifikon tradhetine e te te fejuarit.
Te hidheni ne krahet e nje tjetri- Jeni te deshperuara dhe te zemeruara , por qe te hidheni tek krahet e nje tjetri qe nuk duroni dhe qe ju vardiste me vite nuk eshte nje zgjidhje e mire. Te zhgenjeni nje person tjeter qe nuk ka faj fare , do t'ju bej te ndiheni me keq.
Pra hakmarrjet e ekzagjeruara nuk jane asnjehere te mira. Vazhdoni perpara jeten tuaj , duke u munduar te harroni ate qe ka ndodhur.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons