Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 10 keshilla per te pasur humor te mire prej Wed 23 May 2012, 21:07

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

10 keshilla per te pasur humor te mire


1. Mos u shqetësoni për çdo aktivitet njerëzor: shqetësimi është më pak produktiv.


2. Mos u mposht nga frika: pjesa më e madhe e gjërave që ju frikësoheni nuk realizohen.


3. Mos akumulo mllef: është një nga ngarkesat më të rënda të jetës.


4. Përballoi problemet me rradhë sepse sido qoftë është e vetmja menyrë ti përballosh një e nga një.


5. Mos i merr me vete në shtrat problemet, janë shoqëri e keqe për gjumin.


6. Mos merr mbi vete problemet e të tjerëve: ata mund ti përballojnë vetë më mirë se ty.


7. Mos përjeto të djeshmen, ka ikur përgjithmonë, përqëndrohu në atë që realisht po ndodh në jetën tënde dhe ji i lumtur tani.


8. Ji një dëgjues i mirë, kur dëgjon përfiton ide të ndryshme nga ato që ke.


9. Mos u mposht nga stresi, pesimizmi influencon veprimet positive.


10. Numëro bekimet (të mirat) e tua pa harruar ato të voglat; shumë bekime të vogla bëjnë një bekim të madh. Smile


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons