Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Rusia Today ( Rusii sot),një shërbim televiziv, flet për misterin Nibiru dhe efektet katastrofike gjate kalimit të tij. Çfarë është thënë nuk ka baza, por lajmi është raportuar edhe ne disa gazeta, në lidhje me një subjekt shumë te njohur per njerzit qe jane kurioz per zhvillimet ne Universin tone,per planetin Nibiru.

Nibiru në levizjen e tij orbitale, duke u afruar afer tokes mund të shkaktojë një ndryshim në shpejtësinë e planetit dhe te shoqeruar me një seri tërmetesh, tsunamesh, etj .. Nibiru duhet të largohet prej Tokës, pas 1 korrikut 2014 dhe deri atëherë planeti jonë do të goditet nga një seri fatkeqësish natyrore, më të rrezikshme se ato të viteve të fundit.

Një teori që është përhapur përmes internetit në vitet e fundit, i propozuar në 1995 nga themeluesi i faqes ZetaTalk Lieder Nancy, Toka së shpejti do të shkatërrohet me kalimin e një planeti i madh i quajtur Nibiru apo Planeti X. Data, që faqet e internetit na ofrojnë, për kalimin e Planetit Nibiru, eshte 2012,dhe që përfundon me largimin e tij në vitin 2013.

Shumë astronomë dhe fizikanë kanë kritikuar këtë teori pa bazë shkencore. Përkrahësit e kësaj teorie ata i konsiderojnë si njerez te lidhur me spiegimin dhe interpretimin e tekstit Vuh te fisit Mayan,per fundin e botes ne vitin 2012 dhe me krijimin e nje cikli te ri…


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons