Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Zbulohet sekreti i Biblës së Marco Polo prej Sun 20 May 2012, 16:56

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Zbulohet sekreti i Biblës së Marco Polo


Është prej lëkure viçi dhe jo qingji, siç mendohej më parë, materiali me të cilin janë bërë faqet e së ashtuquajturës “Bibla e Marco Polo”.

Bëhet fjalë për Biblën e çmuar që ka mbërritur në Itali nga Kina dhe që ruhet në Bibliotekën Mjekësore të Firences që prej vitit 1685.

Sekreti i fundit i saj është zbuluar nga një hetim shkencor i papreçedent nga kërkuesit e Universitetit të Milanos, të cilët kanë analizuar proteinat e librit.

Studimi i ekspertëve të Politeknikut është ilustruar gjithashtu me detaje në një artikull të publikuar në revistën “Journal of Proteomics”.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons