Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Filmat e animuar, lista me 50 më të bukurit e të gjitha kohërave.

Personazhet e animuar të kompanisë Walt Disney janë një pjesë shumë e rëndësishme e jetës së fëmijëve. Për orë të tëra fëmijët adhurojnë personazhet e famshëm të animuar, madje edhe duke i bërë pjesë të pandashme të jetës së tyre. Tani ne mund të themi se Walt Disney e ka mbuluar më shumë se një brez, prindërit e sotëm u rritën me Red dhe Toby, Robin Hood, Aventurat e Winnie the Pooh, apo të pavdekshmit Tomi dhe Xherri. Fëmijët sot vazhdojnë të shikojnë kartonët, por tashëm në 3D. Le të shohim së bashku se cilët janë kartonët e animuar në një listë me më të bukurit në kohëra. Kjo listë me kartonët më të pëlqyer të Ëalt Disney është bërë nga Disney Movei Guide në bazë të shitjeve të tyre në momentin e hedhur në treg, apo në bazë të biletave të blera në kinema.

Lista e 50 filmave Disney më të bukur të të gjitha kohërave

1. Mbreti luan – 1994

2. E bukura dhe bisha – 1991

3. Aladin – 1992

4. Historia e Toy – 1995

5. Sireneta – 1989

6. Në kërkim të Nemos – 2003

7. Rapunzel – 2012

8. Qyteti i magjepsur – 2001

9. Toy Story 3 – 2010

10. Up – 2009

11. Mulan – 1998

12. Monsters&Co – 2001

13. Lili dhe vagabondi – 1955

14. Bukuroshja e fjetur në pyll – 1959

15. Borëbardha – 1937

16. Robin Hood – 1973

17. Muri E – 2008

18. Hirushja – 1950

19. Tregimet e xhaxha Tomit– 1946

20. Peter Pan – 1953

21. Red e Toby – 1981

22. Bambi – 1942

23. Ngarkesa 101 – 1961

24. Ratatouille – 2007

25. Aventurat e Winnie dhe Pooh – 1977

26. Libri i xhunglës – 1967

27. Tarzan – 1999

28. Të pabesueshmit – 2004

29. Liza në boën e çudirave- 1951

30. Fantazia – 1940

31. Herkuli – 1997

32. Aristogati – 1970

33. Basil l’investigatopo – 1986

34. Wnnie the Pooh – 2011

35. Pinoku– 1940

36. Dumbo – 1941

37. Toy Story 2 – 1999

38. Shpata në shkëmb – 1963

39. Aventurat e Bianca e Bernie – 1977

40. Gungaçi i Notre Dame – 1996

41. Cars – 2006

42. Oliver and Company – 1988

43. Kështjella e Hoël – 2004

44. Pokaontas – 1995

45. Lilo & Stitch – 2002

46. A Bugs Life il Megaminimondo – 1998

47. Bianca e Bernie në tokën e kangurëve – 1990

48. Aventurat e Ichabod e Zotit Toad – 1949

49. Princesha – 2009

50. Bolt, një hero me 4 putra– 2008


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
1. Mbreti luan – 1994 mund tduket qesharake po ende sot e ksaj dite i shoh ende kta filma dmth kukulla


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
nuk ka gje qesharake ktu te gjith i shohin kto


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons