Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Spektakli i radhës më 20 maj, eklipsi i diellit në Azi...

Të dielën, në datën 20 maj qielli do të ofroj një tjetër spektakël të jashtëzakonshëm, një eklips dielli. Ndryshe nga eklipsi total kur Hëna plotësisht errëson Diellin, në këtë rast mbulimi është i pjesshëm, për shkak se Hëna është e vendosur në anën e largët në orbitën rreth Tokës.

Pra, figura e tij do të duket më e vogël në qiell, duke u fshehur vetëm 88 për qind e diskut diellor. Efekti, megjithatë, është jashtëzakonisht mbresëlënës. Në Azi, Japoni dhe Amerikën e Veriut, mijëra njerëz janë tashmë në tension për të marrë pjesë dhe fotografuar ngjarjen. Eklipsi tjetër i dukshëm do të ndodh në vitin 2020. Por tashmë eklipsi i së dielës do të mund të shihet me anë të mjeteve të komunikimit në masë. Për të vëzhguar ngjarjen nga telefoni juaj, ose nga kompjuteri juaj mjafton vetëm të lidheni me faqet të cilat transmetojnë live. Shfaqja do të fillojë nga ora 21.30 dhe pjesa më e bukur e eklipsit do të duket në Japoni. Nga sajti Slooh ju mund të shihni të gjithë veprimtarinë, por edhe nga teleskopët në Kaliforni, Arizona dhe Meksiko.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
sa pamje bukur esht eklipsi diellit po duhet me pas kujdes se verbohesh me e pa direkt nsy


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons