Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Kompania nga Kalifornia SpaceX ishte gati për të hyrë në histori, pasi do të dërgonte një kapsulë me rreth gjysëm toni furnizim në stacionin hapësinor.

Por lëshimi mëngjesin e sotëm ka dështuar në mënyrë të turpshme.

Pak sekonda përpara nisjes, pati probleme teknike, që e lanë raketën në platformën e nisjes.

Zyrtarët më pas thanë se pati disa probleme teknike, ndërsa paralajmëruan se nisja do bëhet të martën.

Sipas BBC, kjo do jetë hera e parë që sektori privat ofron një shërbim të tillë.

Zakonisht një detyrë te tillë e kryejnë agjencitë qeveritare si Nasa dhe Esa.

Anija Dragon, pa person në bord, do të niset nga një bazë ajrore në Florida.

“Nuk ka asnjë dyshim, ky është një fluturim historik,” tha Gwynne Shotwell, president i SpaceX.

“Vetëm katër shtete, ose grupe shtetesh, kanë arritur të parkojnë anijen hapësinore tek Stacioni Ndërkombëtar Hapësinor. Europa, Rusia, SHBA dhe Japonia. Ndaj jemi të gëzuar”.

Duke kaluar të tilla misione tek privatët, agjencia hapësinore amerikane, NASA do jetë në gjendje të shpenzojë më shumë për të planifikuar misione të tjera përtej Tokës, në Mars apo në asteroide.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons