Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor


Ari e ka origjinën nga hapësira, 4 miliard vjet më parë ai ra në tokë në formë meteorësh..

Padyshim ari është një nga metalet me të cmuara në tokë. Poe sipas shkëncëtarëve ai së nashku me platinin nuk kanë ekzistuar gjitjhmonë në planetin tonë. Sipas tyre i gjithë ari dhe platini që ndodhet tek ne ka ardhur nga hapësira pas një shiu gjigant meteoritësh, që goditi tokën më shumë se 4 miliard vjet më përpara. Përfundimi ka arhur pas shumë kërkimesh nga shkencëtarët e universitetit të Bristolit në Britani.

Gjithashtu sipas tyre në tokë ka aq ar dhe platin sa do të mbulonte të gjithë sipërfaqen e tokës me një shtresë katër metra të lartë. Nytyrshëm lind pyetje: Ku është gjithë ky ar?


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons