Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 U zbulua paraardhësi i… Spiderman! prej Sat 19 May 2012, 21:27

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

U zbulua paraardhësi i… Spiderman!


Hardhuca Agama mwanzae është një specie e rrallë zvarranikësh që i përket familjes Agamidae dhe jeton në Tanzani, Ruanda dhe Kenia.

Karakteristikë kryesore e mashkullit të kësaj hardhuce janë ngjyrat blu dhe të kuqe të trupit të tij, që të kujtojnë heroin komik Spiderman.

Kjo hardhucë jeton mbi shkëmbinj apo poshtë gurëve dhe ushqehet me insekte. Hardhuca mashkull është pre e lehtë e armiqve të tij, për shkak të ngjyrave, në ndryshim nga hardhuca femër që ka ngjyra të errëta.

Ky zvarranik që jeton mbi 15 vjet, është një nga kafshët shtëpiake të preferuara të britanikëve, të cilët e preferojnë për shkak të ngjyrave të ngjashme me Spiderman.

“Kjo hardhucë është mjaft e preferuar, shitet me lehtësi në dyqanet e kafshëve. Të gjithë klientët kërkojnë hardhucën që “ka veshur” rrobat e Spiderman. Një fenomen ky i veçantë”, shprehet Karen Baker, pronarja e një pet shop të njohur në Britaninë e Madhe.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons