Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Ndryshimet e kinemasë “hard” duket se kanë sjellë mosekzistencën e divave të kohëve më parë, atëherë kur pavarësisht profesionit, shiheshin si simbole.

Ishin të famshme emrat e Jenna Jameson, Tera Patrick, apo Sasha Grey, të cilat përveçse përbënin një kult për profesionin e tyre, shfaqeshin shpesh edhe nëpër revista, ftoheshin nëpër klube nate, si dhe merreshin për të luajtur në video-klipet e grupeve të famshme të kohës. Pra, një herë e një kohe, pornostarët ishin personazhe publikë të njohur edhe nga ata, të cilët s’konsumonin produktet e tyre, mirëpo sot duket se koha ka ndryshuar. Aktorët e vërtetë të pornos janë drejt rrezikut të zhdukjes.
Për këtë mund të fajësohet interneti, mund të përmendet edhe shndërrimi i tregut, por e dhëna e vetme e sigurtë është inflacioni i ofertës. Natyrisht ka ndryshuar konsumatori (më së shumti, ende mashkullor) i pornos, por kanë ndryshuar edhe kanalet e shpërndarjes së pornos, përderisa përkrah prodhimeve profesionale, ka edhe shumë material të vetëprodhuar, që vjen falas në çdo ekran shtëpish. Kriza ekonomike s’kursen as industrinë e pornos, që është e sulmuar nga aktore aspirante, duke ulur pazarin e atyre që mund të cilësohen diva, para të cilave prodhuesit preferojnë alternativa më ekonomike. Jesse Jane është një nga yjet-veterane të mbetura nga koha e kulmit të industrisë së pornos: “Iu futa kësaj karriere në një kohë perfekte, kur njerëzit ende i shihnin aktoret e filmave të këtij lloji si yje – thotë ajo -. Ndërsa tani, askush, jo vetëm publiku, por edhe prodhuesit, nuk duan t’ia dinë se kush janë Jenna, Tera, apo unë”.

Veç Jesse, ende në karrierë janë edhe emra të famshëm si Jessica Drake e Asa Akira, mirëpo diva të reja pornos duket se është e vështirë të lulëzojnë. Madje arrihet deri aty sa që të ekzistojë edhe fenomeni i portnostarëve të papunë, gjë që deri para pak vitesh ishte e pamendueshme. Nuk është vetëm kriza ekonomike që shtyn prodhuesit të paguajnë më pak aktoret, por vetë kriza, e bashkuar me një ndryshim të caktuar kulturor (në shumë vende, karriera në këto lloj filmash, nuk sjell vlerësim social), ka bërë që të ketë një mbetjeje në vend të tregut, që ka prirje më shumë të shkojë drejt veprave me kosto të ulët. Jo më kot, në ceremoninë e fundit të “Adult Video Awards”, të njohur si “Oscar” të pornos, tre nga yjet e kandiduara të kësaj gjinie (Capri Anderson, Kacey Jordan, Bree Olson), ishin më të famshme për faktin se kishin shkuar me Charlie Sheen, sesa për veprat e tyre në kinematografinë me “drita të kuqe”. Kurse trofeun si aktori më i mirë mashkull e mori Ron Jeremy, i cili i ka kaluar 50 vjeçët (58) dhe e ka pasur kulmin e tij që disa dekada më parë.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons