Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Shtatë përfitimet e të bërit seks prej Sat 19 May 2012, 19:09

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Njerëzit që bëjnë seks një herë ose dy herë në javë kanë 30 përqind më të larta nivelet e antitrupave Ig A, e cila nxit sistemin tuaj imunitar dhe ndihmon në luftën e infeksioneve si ftohja dhe gripi.

1. Forcon muskujt e legenit
E rekomandueshme është të bërit seks dhe në tavolinë mbështetur pasi sjell kënaqësi dhe përmirëson kontrollin tuaj të fshikëzës.
2. Heq zagushinë apo afshin e nxehtë
Të pasurit e një orgazme, pastron sinuset dhe heq alergjinë
3. Rrit imunitetin
Njerëzit që bëjnë seks një herë ose dy herë në javë kanë 30 përqind më të larta nivelet e antitrupave Ig A, e cila nxit sistemin tuaj imunitar dhe ndihmon në luftën e infeksioneve si ftohja dhe gripi.
4. Përmirëson gjumin
Hormoni Oxytocin rritet kur ju keni marrëdhënie seksuale, dhe niveli i rritur ju ndihmon të flini më mirë. Fjetja sa duhet, është një pjesë e rëndësishme e shëndetit tuaj të përgjithshëm, kështu që nëse ju keni probleme me gjumin, provoni një fitore në shtrat.
5. Zvogëlon rrezikun e sëmundjeve të zemrës
Hulumtimet kanë treguar se meshkujt që bëjnë seks dy ose më shumë herë në javë shkurtojnë rrezikun e tyre për zhvillimin e sëmundjeve të zemrës në gjysmë.
6. Seksi të fal rrini
Gratë që gëzojnë seks jetojnë më gjatë se sa gratë që nuk kanë, dhe seksi mund të bëjë femrat të ndjehen nga dy deri në tetë vjet më të reja.
7. Heq stresin
Stresi është i keq për shëndetin tuaj. Bëni një nder vetes për të reduktuar presionin e gjakut. Endorphinat që lëshohen gjatë seksit ju bëjnë të ndiheni mirë duke ju bërë të haroni ditën tuaj të keqe.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons