Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Shteti i Teksasit ka ekzekutuar një njeri të pafajshëm...

Shteti amerikan i Teksasit mesa duket ka ekzekutuar një person të pafajshëm për shkak se çështja e tij është trajtuar pa kujdes. Kështu thuhet në një raport voluminoz të përgatitur nga Universiteti i Kolumbias.

Sipas BBC, Carlos De Luna u ekzekutua me një injeksion vdekjeprurës në vitin 1989 pasi akuzohej se gjashtë vite më parë kishte vrarë në mënyrë brutale një nënë.

Deri në ekzekutimin e tij, De Luna pretendoi se ishte një hispanik tjetër, i quajtur Carlos Hernandez, fajtor për këtë krim.

Raporti i Universitetit të Kolumbias është përgatitur nga një grup studentësh të drejtësisë, të udhëhequr nga profesori i tyre, James Liebman. 12 studentët kanë shpenzuar pesë vite duke u marrë me çështjen e vrasjes së Wanda Lopez. Kanë studiuar çdo dosje dhe të dhënë dhe kanë intervistuar mbi 100 dëshmitarë. Në fund kanë përgatitur një raport prej 436 faqesh.

Në studim detajohet se si 40 minuta pas vrasjes së Lopez, policët e gjetën De Luna-n të fshehur poshtë një makine, pranë skenës së krimit.

Ai u dënua me vdekje, pavarësisht dëshmive kontradiktore të dëshmitarëve. Vrasësi ishte arratisur drejt veriut, kurse De Luna u kap në jug. Policia nuk arriti të testojë armën e krimit dhe thonjtë e viktimës për gjak apo për të tjera mostra.

Për më tepër, ata injoruan deklaratën e De Luna-s se vrasësi ishte Carlos Hernandez.

“Nuk e kam bërë unë, por e di kush e bëri,” pati thënë De Luna, që shtonte se e kishte parë Hernandezin duke hyrë në karburantin ku ndodhi krimi.

Prokuroria tha se Hernandez ishte një fantazi e De Luna-s. Por studentët në raportin e tyre thonë se Hernandez ishte një kriminel famëkeq.

Në esencë, De Luna u ekzekutua për shkak se i ngjante vrasësit të vërtetë dhe policia e trajtoi çështjen me mungesë profesionalizmi, thekson raporti.

Studentët thonë se kjo histori nuk është unike, pasi histori të tilla ndodhin edhe sot.

Carlos Hernandez vdiq në një burg në Teksas në maj të vitit 1999 pasi ishte dënuar se kishte sulmuar një fqinj me thikë.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons