Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Zhduket i tërë fshati në Kinë prej Tue 21 Jun 2011, 15:19

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Më 13 tetor rreth orës katër të mëngjesit në malet e Kinës është zhdukur një fshat i tërë pa gjurmë, në mënyrë misterioze. Ky rajon tash është nën kontrollin e ushtrisë.

Dëshmitarët thonë se mbi këtë rajon është parë duke fluturuar një UFO, ndërsa thonë se më atje tashmë janë zhdukur edhe gjarpërinjtë. Autoritetet, nuk dëshirojnë të pohojnë asgjë, duke thënë se këto janë thashetheme.

Po ashtu flitet se fshati gjendet afër një centrali bërthamor, që lë hapësirë për dyshim se diçka e çuditshme është duke ndodhur edhe nëse nuk ka lidhje me UFO-t dhe është e mundur se mu për këtë arsye ushtria po përpiqet të fshehë diçka në atë rajon.

Në video-incizimin, me një kualitet jo shumë të mirë, për të cilin besohet se është incizuar në afërsi të këtij vendi, shihet një dritë e bardhë e çuditshme.

Në një emision të radios më 14 tetor janë vërtetuar pohimet e para, pasi është përmendur se fshati është evakuuar, e më pas është zhdukur krejtësisht pasi që një objekt i bardh i madh doli nga një re e zezë tymi.

Të gjitha rrugët kryesorë që qojnë drejt këtij fshati janë mbyllur, ndërsa ushtria ka ndaluar hyrjen në fshat. Pritet që së shpejti të rrjedhin informacionet e para ose ndoshta edhe video incizime nga ajri për tu bindur nëse fshati vërtetë është zhdukur nga faqja e dheut apo thjeshtë është fryt i imagjinatës së njerëzve.


Nje ngjarje e ngjashme me fshatin kinez ka ndodhur edhe para 80 viteve

Fshati që u zhduk pa lënë gjurmë

Policia here pas here kthehet dhe mundohet te zbuloje shkaqet per te cilat nje fshat i tere me nje popullesi per 1.200 banore gjithashtu dhe te vdekurit e po ketij fshati, u zhduken pa lene asnje gjurme, ne erresiren e nje nate dimri.

Misteri filloi ne 1930 kur gjuetari Arnand Laurent dhe dy djemte e tij pane nje drite te çuditshme qe kryqezoi qiellin ne Kanada. Laurent deklaron qe drita ndryshonte forme ne momente të ndryshme, ne menyre qe ne një moment ishte cilindrike dhe ne një tjeter si një predhe e madhe.

Pak dite me vone , një pjese e anetareve të policise qe kalonin prane liqenit Anikuni qëndruan ne kasollen e Laurentit ne kërkim të një strehimi. Njeri prej tyre shpejgon qe ne liqen kishte “diçka si një problem”.

Policia pyeti Laurentin konfuz nëse drita qe kishte pare ishte e drejtuar nga liqeni dhe ai ju përgjigj pozitivisht.

Gjate viteve të mepasme Laurentet nuk u pyeten me.Ku ishte një shkujdes , ku policia e Kanadase nuk kuptoi se kishte të bente me rastin me të jashtezakonshem të historise...

Kur një tjeter gjuetar , i quajtur Joe Labelle, po udhëtonte neper bore drejt fshatit afer liqenit Anikuni , u ndie i bezdisur nga një ndjenje e çuditshme. Normalisht , ajo ishte një berthame e zhurmshme rurale e 1.200 personave ne ate dite, Joe priste të degjonte lehjet e qenve të banoreve qe ishin mirëseardhje e zakonshme.

Por kasollet e rrethuara nga bora ishin të zhytura ne heshtje, dhe nuk dilet tym nga asnjera.

Duke ecur bregut të liqenit , gjuetari pa qe varkat ishin të lidhura . Pa dyshim qe kur shkoi dere me dere , takoi një vetmi misterioze.Ende ishin të mbështetura neper porta pushket e burrave.Asnje burre kur nisje ne udhëtim nuk e linte kurre pushken ne shtepi.

Brenda shtëpive , tenxheret me gjelle ishin mykur mbi zjarret e fikur prej shume kohesh.

Por Labelle nuk takoi trupa , as të gjalle as të vdekur, as shenja dhune.

Joe Labelle shkoi ne zyren telegrafike dhe transmetoi çka pa policise se Kanadase. Të gjithe oficeret disponibel shkuan ne zonen e liqenit. Mbas pak ore kërkimesh , policia takoi qente e e slitave të humbura.Ishin të lidhur neper pemet afer fshatit dhe trupat e tyre u gjeten nen blloqe bore. Kishin vdekur nga të ftohtit dhe uria.

Ne varrezat e Anikunit , u prodhua një zbulim tjeter rrenqethes.Tani ishte një vend me varre të hapura , nga të cilat dikush kishte nxjerre kufomat.

Nuk dukeshin gjurme jashte fshatit , dhe aq me pak mjete transporti me të cilat njerëzit të kishin ikur. Pa mundur të besonte qe 1.200 persona të zhdukeshin nga faqja e tokes , policia zgjeroi kërkimin. Me kalimin e kohes , hetimet mbuluan gjithe Kanadane dhe vazhduan për shume vjet.

Por mbas shume vitesh rasti ka ngelur pa zgjidhje.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons