Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Dashuria e vertete perjetohet ne fshat prej Mon 14 May 2012, 20:37

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Dashuria e vertete perjetohet ne fshat

Ndoshta fshehtesia gjendet ne ajrin e fresket, peisazhin e bukur ose ne menyren me te qete te jetes, ndersa studimet zbulojne qe ata njerez qe jetojne ne fshat kane dukshem me shume shanse per dashuri te vertete sesa banoret e qytetit.

Punimi i shkencetareve britanike tregon se 77 per qind te banoreve te zonave rurale kane gjetur shpirtin e tyre binjak, ne krahasim me vetem 48 per qind te atyre qe jetojne ne qytete. Studimi gjithashtu ka zbuluar se lidhjet ne fshat zgjasin dy here me gjate.

Me se 61 per qind e lidhjeve ne mjedise me te vogla zgjate me shume se dhjete vite, ne krahasim me 21 per qind te lidhjeve ne qytete.
Dashurite ne fshatra shpesh perfundojne me martese, ku 55 per qind te te studiuarve jane martuar, ndersa ne qytete 10 per qind me pak. Me shume se gjysma e te studiuarve fjaline “te dua” e thone se paku nje here ne dite, derisa ne qytet kjo fjali thuhet vetem nga ana e 23 per qind e te studiuarve.

Gjithashtu, eshte zbuluar qe lidhjet kane gjasa me te medha te mbijeteses sepse ciftet jane me te perkushtuar ndaj njeri-tjetrit.
Ata mesatarisht kalojne gjashte mbremje ne jave se bashku, dy me shume sesa njerezit ne qytete. Vetem 10 per qind prej tyre pranojne mashtrimin, derisa ne qytete ka 20 per qind mashtrues. Ne studimin rezultatet e te cilit i ka bere te ditur gazeta britanike ‘Daily Mail’, jane studiuar 2.000 britanike te rritur. Ne fshat madje 63 per qind konstatojne se jane ‘seksualisht te kenaqur’ derisa me kete pohim ne qytete pajtohen vetem 22 per qind e njerezve te studiuar.

“Jeta ne fshat na ben me te relaksuar. Na vendos ne rrethana me te mira jetesore, gje qe reflektohet ne lidhje. Kjo vetem e konfirmon teorine e vjeter qe qendrimi ne natyre dhe kujdesi ndaj kafsheve shtepiake na kthen ne natyren tone te vertete”, ka thene psikologja Xheni Trent Hjuz. Ne kete studim eshte llogaritur edhe cmimi i dashurise.

Dalja e nje cifti nga qyteti ne Britani mesatarisht kushton 80 euro, ndersa ne fshat me pak se 40. Dhe ne fund, 34 per qind e qytetareve mendojne se pasuria eshte nje karakteristike e rendesishme e partnerit potencial, ndersa ne fshat kjo gje eshte e rendesishme vetem per 11 per qind te njerezve.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

2 Re: Dashuria e vertete perjetohet ne fshat prej Sat 19 Jan 2013, 06:38

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
aahahaaahahahaa lene mos fol mo...uupuuupupuuuu me katunar me u marr mor


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons