Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Bebja lind me dhëmbë prej Tue 21 Jun 2011, 15:04

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Një bebe e sapolindur befason prindërit e jo vetëm ata, pasi lindi me 2 dhëmbë të vegjël në gojë.

Kjo ka habitur prindërit dhe mjekët, pasi dihet që bebeve procesi i dhëmbëve, shumicës prej tyre u nis nga mosha 6 muajshe e sipër, por Oliver James vetëm disa ditësh i sapo ardhur në jetë ka dy të tillë në nofullën e poshtme.

Prindërit e tij, Joanne Jones, 31 vjeç dhe Lee, 32 vjeç thanë se takimin e parë të bebes, nuk e bënë me pediatrin, por me dentistin.

Dentistët thonë se dhëmbët mund t’i bien dhe të zëvendësohen me të rinj, ashtu siç u ndodh fëmijëve të vegjël, por ekziston dhe hipoteza se këta dhëmbë duhen shkulur që më pas të dalin të tjerët. Por, gjithsesi dentistët thonë se këta dhëmbë janë të fortë e të shëndetshëm dhe mund të jenë dhëmbët e qumështit që u dalin zakonisht bebeve.

Prindërit shprehen se kjo nuk përbën problem për beben e tyre që gëzon shëndet të plotë, madje shprehen ata, bebja u ka sjellë dhe popullaritet, pasi nuk mungojnë vizitat e shumta në shtëpinë e tyre në Haverhill të Britanisë.

Oliver lindi me operacion cezarian në maternitetin e Cambridge në orën 3 të mëngjesit në datën 30 dhjetor.

Nëna e bebes shprehet se ka patur një shtatzëni shumë të keqe, pasi gjithë kohën e kalonte në spital ngaqë ishte e pafuqishme dhe me tension të lartë. Çifti nuk planifikon fëmijë të tjerë, madje shprehen se Oliveri i vogël ka aq kushërinj sa mund të kënaqet me ta.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons