Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Kalendari i Maya – Bota nuk shkatërrohet në 2012

Kalendari me i vjeter Mayan eshte zbuluar nga arkeologet ne rrenojat e Xultun ne Guatemala.

Per vite me radhe, fakti se Kakendari Maya duket se perfundon ne vitin 2012, i ka cuar shume njerez te besojne se ai shenon nje parashikim per fundin e botes. Zbulimi i ri megjithate ka ndihmuar per te kuptuar se fiset Maya asnjehere nuk kane patur si qellim te bejne nje parashikim per fundin e botes, por sistemi i tyre kalendarik sillet reth cikleve qe kur kombinohen me njera tjetren japin data qe shkojne me tej se viti 2012, diku reth 7000 vjet ne te ardhmen.

“Mayat e lashte parashikuan se bota do te vazhdoje, se 7000 vjet me vone gjerat do te jene njesoj si sot,” tha Dr. William Saturno. “Ne vazhdojme te kerkojme per fundin. Mayat kerkonin per nje garanci se ne te ardhmen asgje nuk do te ndryshonte. Jane dy mendime krejtesisht te ndryshme.”

Arkeologet qe punojne ne rrenojat e Xultun te civilizimit Maya, kane raportuar zbulime mbreselenese, duke perfshire edhe tableten astronomike nga fiset Maya me e vjetra e zbuluar deri me tani. Vendi ne Guatemala, perfshin piktura murale nga me te hershmet te realizuara nga Maya-t, ne disa shtepi banimi.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons