Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Doni të pini alkool por keni frikë se deheni? – Zbulohet ilaçi për të mos u dehur …kurrë

Studiuesit amerikanë dhe australezë janë duke planifikuar një ilac të ri për ata të cilët humbasin kontrollin duke pirë pije alkoolike. Ilaci mund të merret nga “pijanecët” pasi ata të kenë konsumuar pijet alkoolike, duke mos lejuar alkoolin të arrijë në tru.
Gjatë eksperimenteve të kryera nga shkencëtari Mark Hacinson në Universitetin e Adelaidës me disa minj,ku grupi i studiuesve vuri re se minjtë jo vetëm që nuk u dehën, por as nuk ju morrën mend edhe pse u ishte dhënë një sasi e madhe alkooli, saqë në kushte normale nuk do të qëndronin dot as në këmbë. Ilaci ndikon në qelizat neurologjike të cilat përbëjnë 90% të trurit.
Këto qeliza luajnë rol themelor në sistemin imunitar, duke luftuar kundër infeksioneve serioze sic është meningjiti.

Gjatë eksperimenteve, specialistët “stakuan” celësin e sistemit imunitar dhe vërejtën një rezultat mbresëlënës: minjtë edhe pse konsumuan një sasi të madhe alkooli, jo vetëm që nuk u dehën, por ata shfaqën reagime dhe ekuilibër më të mirë.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons