Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Dikur, Marsi ishte i mbushur me ujë prej Sat 12 May 2012, 20:40

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Dikur, Marsi ishte i mbushur me ujë

Studiuesit të cilët kanë kryer studimin e të dhënave mbi shpërthimet vullkanike dhe sipërfaqes aktuale të planetit të kuq e më në fund kanë arritur në këtë konkluzion:

Dikur planeti Mars ka qenë i mbuluar nga uji njësoj si toka në ditën e sotme. Një nga arsyet pse uji nuk mund të egzistojë në Mars është sepse atmosfera e tij është më pak se 1% e densitetit të tokës.

Por, profesori Josef Dufek nga Georgia Tech University studioi prapa në kohë me miliarda vjet për të llogaritur këtë çështje dhe konstatoi se atmosfera e tij ishte 20 herë më e dendur në fakt. Sipas tij presioni i atmosferës ka luajtur një rol të rëndësishëm në zhvillimin e sipërfaqes së Marsit.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons