Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 5 aplikacione per te mbajtur shenime prej Thu 10 May 2012, 21:45

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Jeni apo nuk jeni duke e shkruar listën e gjërave që duhet ti bëni, të shkruani ndonjë postim për blog, ndonjë libër, apo thjesht ndonjë shënim, ekzistojnë disa aplikacione të shkëlqyera që do të ju ndihmonin në shkrim më të mirë. Por edhe më e rëndësishmja, këta aplikacione ju ndihmojnë që të jeni më të organizuar dhe të mësoni gjatë tërë vitit. Bëjeni vitin 2012 si vit kur ju do të shkruani më tepër, më mirë dhe ti organizoni shënimet tuaja.

Writing Prompts

Cila është pjesa më e rëndësishme e shkrimit? Për shumicën e njerëzve mund të jetë fillimi. Writing Prompts, nga writing.com, ofron frymëzim kreativ në lloj-lloj forma: një seri të fjalëve, një lajm, një skenar etj. Lëkundeni telefonin tuaj për ta marrë një "prompt" të ri. (ka çmimin 1.99 dollarë, i këshilluar për moshat 9 e më tepër vjeçare)

Evernote

A është viti 2012 viti kur ju do të doni t'i kryeni gjërat? Nuk keni ndonjë arsye që ta lini të vetmuar kryerjen e këtyre gjërave. I vlerësuar nga New York Times si një nga top 10 aplikacionet që duhet t'i ketë çdonjëri, Evernote është një apliakcion për iPhone ose iPadin tuaj që kap të gjitha shënimet tuaja, nga lista për gjërat që duhet të kryhen deri tek ndonjë fotografi e gjërave që doni t'i mbani në mend, të cilat shënime/fotografi mund t'i sinkronizoni në kompjuterin tuaj personal ose Mac-un tuaj dhe ta bëni më të lehtë shpërndarjen dhe kërkimin. (Falas)

Penultimate

A jeni ju ndonjëri nga ata njerëz të cilëve iu mungon shkrimi në letër me stilolapsin tuaj të pëlqyer? Ky aplikacion mund të ju ndihmojë paska për këto gjëra: mbani shënime, mbani një ditar ose një skicë. Dhe pjesa më e mirë është që ju mund të kopjoni, vendosni, ruani skedarë dhe t'i shpërndani. Zgjidhni sfondin e letrës që dëshironi dhe lëreni kreativitetin tuaj të shkëlqejë. Ju mund të ruani një numër të pakufizuar të fletoreve, duke mundësuar mbajtjen e ditarëve ndaras nga listat ose punëve personale. (0.99 dollar).

Grammar Girl

Aplikacioni jashtëzakonisht i njohur mund të ofrojë përditësime, fragmente, skedarë me shembuj "shenjat janë vendosur gabimisht". Nëse jeni një shkrimtar që e do gramatikën, atëherë ky aplikacion vërtet që mund të ju pëlqej. (0.99 dollar).

Meriam-Webster Dictionary

Një nga rrugët më të mira për të zgjeruar fjalorin tuaj është duke e marrë veprimin e shikimit të fjalëve që ju nuk i njihni. Në ditët gjatë viteve të kaluar mund të mos keni pasur një fjalor në xhepin tuaj. Por sot, nuk shkak. Ju mund të shpenzoni para në aplikacione për fjalorë, por mund ta përdorni këtë aplikacion falas që paketon mjaft fjalë. Shkarkojeni dhe rregullojeni rezolucionin për të mësuar – dhe përdorur – gjatë vitit 2012.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons