Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Koreja e Jugut është shteti me shpejtësinë më të madhe të internetit në botë (2 202 KBps), teksa e fundit është Kongoja(13 KBps). Shqipëria me shpejtësi prej 171 KBps është më afër me Kongon qoftë edhe se me mesataren e shpejtësisë së internetit në botë 580 KBps.

Një studim i firmës “Pando Networks”, që përfshin 27 milionë rezultate zbritjeje të bëra mes muajve Janar–Qershor 2011 nga 20 milion kompjuterë në 224 shtete, pasqyroi të dhëna interesante në lidhje me shpejtësinë e internetit.

Sipas studimit, shpejtësia mesatare e zbritjes së një materiali në botë është 580 KBps. SHBA-të qëndrojnë më lart se mesatarja (616 KBps), ndërsa Koreja e Jugut mban vendin e parë me 2 202 KBps. Ajo ndiqet nga Rumania me 1 909 KBps dhe Bullgaria me 1 611 KBps. Lituania radhitet në vendin e katër me 1 462 KBps për t’u ndjekur nga Letonia me 1 377KBps në vendin e pestë dhe Ukraina me 1 190 KBps në vendin e gjashtë.

Afrika, Amerika e Jugut dhe vendet e Azisë radhiten nën mesataren e llogaritur. Afrika shquhet si kontinenti me shpejtësinë më të ulët të zbritjes. Ndërkohë që Kongoja është vendi me internetin më të ngadaltë me 13 KBps, Republika Afrikano-Qendrore vjen pas saj me 14 KBps dhe shteti ishull Komora me 23 KBps.

Për sa i përket rajonit tonë të Ballkanit, Shqipëria ka shpejtësinë më të ulët (171 KBps), e me pas vijon Serbia 212 KBps, Mali i zi 225 KBps, Bosnje-Hercegovina 239 KBps, Kroacia 437 KBps, Maqedonia 453 KBps, Turqia 490 KBps, Greqia 538 KBps, Sllovenia 654 KBps, Bullgaria 1 611 KBps, dhe Rumania 1 909 KBps.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons