Forumi Kuq E Zi
Google – një milion dollarë për hakerin që rrëzon Chromein Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Google – një milion dollarë për hakerin që rrëzon Chromein Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Google – një milion dollarë për hakerin që rrëzon Chromein Chromestrongarm-1
Në Google janë të bindur se kanë ueb shfletuesin më të sigurt në botë. Këtë teori janë të gatshëm ta mbështesin me një milion dollarë.
Ekspertët për sigurinë e Internetit gjatë tre viteve të fundit dëshpëronin krijuesit e ueb shfletuesve Firefox, Internet Explorer dhe Safari, ashtu që gjenin lëshimet e tyre dhe i hakonin ato. Por, një ueb shfletues mbeti engimë edhe për ata – Chrome i Google.
Për shkak të këtij fakti Google ofroi një milion arsye që ndokush të provoj të hakoj ueb shfletuesin e tyre. Pra, Google ofroi një milion dollarë në formën e fondit shpërblyes për të gjithë ata që arrijnë të hakojnë Chromein, në evenimentin vjetor të hakerëve Pwn2Own, i cili do të mbahet javës që vjen në kuadër të konventës informatike CanSecWest në Vankuver të Kanadasë.
Më saktë, të gjithëve që gjejnë bug në Chrome dhe e shfrytëzojnë për hakimin e shfletuesit, Google u ofron nga 60,000 dollarë. Për sukseset e hakerëve të cilët përfshijnë edhe bugët specifik për Chromein (por jo ekskluzivisht për Chrome), Google u ofron nga 40,000 dollarë, e më së paku, 20,000 dollarë u ofron hakerëve të cilët do të gjejnë bug në Windows, Flash ose driverët harduerik, dhe që arrijnë ti hakojnë ato.
Google vendosi për këtë gjest për shkak se dëshiron të shoh se çfarë mund ti bëjnë hakerët më të mirë botërorë ueb shfletuesit të tyre. Natyrisht, të bëmat e këtilla sjellin deri te përmirësimi i softuerit dhe kuptimi se i njëjti është i lëndueshëm ndaj sulmeve të hakerëve.Por, kush luan me zjarrdo digjet vete!!


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons